Hakkımızda

Elmas Makina 1989 yılında şahıs şirketi olarak kurulmuş olup, 1993 yılıdan beri limited şirketi olarak hizmete devam etmektedir. O günden bugüne her geçen yıl tecrübemizi, teknolojimizi arttırmayı kendimize ilke edinip, hep daha iyiyi, hep daha kısa zamanda ve daha ucuz maliyetlerle müşterilerimize sunmayı hedefledik.
Elmas Makina, sektöründe şu anda söz sahibi bir firmadır. Önümüzdeki yıllarda da teknolojik olarak büyümeyi hedefleyen firmamız, sektöründe daha da fazla söz sahibi olup, çok daha kaliteli hizmetleri, değerli müşterilerimize sunacaktır.

Misyonumuz;

Elmas Makina, özel karbür kesici takım üretimine, 80’li yılların sonunda yerli üretim yapılamayan TÜRK sanayi sektörünün kesici takımlar konusunda yurtdışına bağlı kalmamasını ve mevcut üretim ve takım standartlarını bir adım daha ileri götürmeyi hedefleyerek başlamıştır. Kurulduğu 1989 yılından günümüze, sürekli artan sanayi ihtiyaçları göz önünde bulundurarak 100 m²’lik küçük bir imalathaneden 1800 m²’lik bir üreticiye dönüşmeyi başarmıştır ve her gün artan potansiyeli ile daha da ileriyi hedeflemekte olan misyona sahiptir. Özel kesici takım sektöründe ürünlerimizi, desteğini sağladığımız markaların gücünü alarak dürüstlük, bilgi ve çalışma azmimizle birleştirerek yenilikçi, kaliteli ve seri üretimle müşterilerimize sunmak en büyük misyonlarımızdandır.

Bilgi ve Veri Yönetimi

Kurumsal Kaynak  | Üretim |  Malzeme Bakım Planlama ve Yönetim (ERP, MRP)

Elmas Makina ERP (kaynak , üretim yönetimi, malzeme tedarik, bakım, planlama, muhasebe, maliyet) temel teknoloji yazılımı olarak kendi butik üretim tarzını yönlendirmek için özel olarak tasarlanmış ELMAS ERP programını, tamamen lisanslanmış Windows programlarını ve Mikro Halley yazılımını kullanmaktadır. Tüm modülleri ile takımın siparişinden çıkışına kadar her operasyonu takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

Ürün Geliştirme ve Modelleme

Firmamız bünyesinde ar-ge tasarım yardımcı programı olarak ;
AUTOCAD, TOPSOLID, TOOLROOM I GRIND, CIMULATOR 3D, FANUC PC FAPT CUT gibi
tamamen sektöre özel yazılımlar kullanılmaktadır.